Proč studovat v Německu?

  1. Vysoká škola v Německu už dávno není jen pro němčináře! Na našich partnerských univerzitách si bez problému vystačíš pouze s angličtinou. Samozřejmě výuka v němčině je také možná, pokud to je tvoje preference.
  2. Máš obavy z vysokých životních nákladů? Berlín, Dráždany i Lipsko (lokality kampusů našich partnerských univerzit) jsou suverénně nejvíc budget-friendly z celé naší nabídky studia v zahraničí.
  3. Díky tomu, že výuka probíhá v angličtině, je prostředí škol skutečně mezinárodní. Studovat s tebou budou mladí lidé z Evropy i celého světa.
  4. Nedílnou součást studia tvoří praxe a důraz na získání tzv. soft skills jako jsou schopnosti prezentovat, efektivně komunikovat, pracovat v týmu, přijít s novými nápady apod. Díky tomu budeš mít obrovskou výhodu na trhu práce oproti absolventům z českých vysokých škol.
  5. Německo má nejsilnější ekonomiku z celé EU. Pokud se rozhodneš po studiu v zemi zůstat, odměnou ti bude skvělý plat a vysoká životní úroveň.
  6. Při studiu můžeš mít part-time job a vydělat si tak na pokrytí svých životních nákladů. Pro získání práce v Lipsku a Drážďanech bys měl/a mít komunikativní znalost němčiny, ale v Berlíně ti bez problému bude stačit angličtina. Průměrně si za práci na poloviční úvazek vyděláš 450 EUR měsíčně.
  7. Pokud ti klasický termín zahájení studia na podzim nevyhovuje, můžeš bez problému nastoupit i na jaře – všechny obory na SRH Berlin mají start date i v dubnu.
  8. Studium v angličtině je to nejlepší, co pro svou jazykovou výbavu můžeš udělat. Už žádné jazykové zkoušky a certifikáty – titul ze zahraniční univerzity “says it all”! 🙂
  9. Pokud si nemůžeš dovolit platit školné, jsou pro tebe připraveny studentské půjčky, které pokryjí celou výši školného, ale i třeba životní náklady. Navíc si můžeš zažádat o stipendium a školné tak snížit. Více o financování studia najdeš zde.